SSS

Bilet değişikliği ve iptali için 212 699 2010 numaralı telefondan Çağrı Merkezimizi arayabilirsiniz. Biletlerin değiştirilebilmesi veya iptal edilebilmesi tamamen havayolları tarafından belirlenen kurallara bağlıdır. Promosyonlu biletler iptal edilemez ve değiştirilemez.

Kredi kartı olmadan sitemiz üzerinden işlem yapılamamaktadır. Ofisimizle irtibata geçerek işlem yapabilirsiniz.

Tel  : 212 699 2010

Cep: 543 903 6929

Online check-in işlemi sizi havaalanlarında uzun kuyruklarda beklemekten kurtaran bir uygulamadır. Bu şekilde dilediğiniz koltuk numarasını seçerek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.  Çoğunluğu online check-in için bir ücret talep etmezken, bazı şirketlerde bir miktar check-in bedeli alınabilmektedir.

Online check-in yapmadan önce biletinizi almış olmanız gerekiyor. Online check-in hizmeti uçuşunuza 24 veya 72 saat kala başlıyor ve son  60 dakikaya kadar yapılabiliyor. Online check-in yapmak için internetten biletinizi aldığınız havayolunun web sitesine giriyor ve “online check-in” sekmesini tıklıyorsunuz. Açılan kutuya PNR kodunuzu(rezervasyon numarası) ve ad-soyad bilgilerinizi giriyorsunuz. Şirket koltuk seçimine izin veriyorsa koltuğunuzu seçip işleminizi tamamlıyorsunuz. Bazı şirketler için yemek seçimi ve ek bagaj hakkı gibi işlemlerinizi de bu aşamada tamamlayabilirsiniz.

Online check-in yaptıktan sonra e-mail ve SMS ile gelen barkodu güvenlik geçişlerinde uçuş biniş kartı olarak kullanabilirsiniz. Basılı olarak kullanabileceğiniz gibi cep telefonunuzdan da okutabilirsiniz.

Online check-in yapmış bagajı olanlar havaalanındaki online check-in bankolarına bagajlarını çok sıra beklemeden teslim edebilyor.

Pnr(pessenger name record)= “yolcu isim kaydı” anlamı taşımaktadır.. uçuş bilgilerine daha kolay ulaşmanın en kısa yoludur. www.biletbankosu.com üzerinden satın alınmış tüm biletlerin görüntülerine ulaşmamız mümkündür.

Vize işlemlerinin bitmek tükenmek bitmeyen prosedürleri ve masrafları, vize istemeyen ülkelere olan ilgiyi bir hayli artırıyorken, Türkiye’den vize istemeyen ülkeler de gün geçtikçe artmaya devam etmekte. Türkiye’den vize istemeyen ülkeler listesi.

Güncel ve detaylı bilgi için Türkiye Cumhuriyeti Dış İşleri Bakanlık sitesini inceleyebilirsiniz.

http://www.mfa.gov.tr/sub.tr.mfa?886ee610-cd61-428d-ad71-fd86cfa214bc

Antigua ve Barbuda

Santa Lucia

Sırbistan

Suriye

Swaziland

St. Vincent ve Grenadinler Adaları

St. Kitts

St. Lucia

Seyşeller

Şili

Tacikistan

Tayland

Trinidad-Tobago

Tunus

Tuvalu

Ukrayna

Uruguay

Ürdün

Vanuatu

Venezuela

Vatikan

Arjantin

Arnavutluk

Bahamalar

Barbados

Belarus

Belize

Bolivya

Bosna-Hersek

Brezilya

Brunei Sultanlığı

Ekvador

El Salvador

Fas

Fiji

Filipinler

Gambiya

Guatemala

Gürcistan

Haiti

Honduras

Hong Kong

İran

Irak

Jamaika

Japonya

Kamerun

Karadağ

Katar

Kazakistan

Kırgızistan

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

Kolombiya

Kore Cumhuriyeti (Güney Kore)

Kosova

Kosta Rika

Kuveyt Libya

Lübnan

Makau Özel İdare Bölgesi

Makedonya

Maldivler

Malezya

Meksika

Moldova

Mauritus

Moğolistan

Nikaragua

Nevis

Palau Cumhuriyeti

Panama

Peru

Samoa

Singapur

San Marino

Biletbankosu  ile 7 gün 24 saat rezervasyon yaptırabilir, yurtiçi ve yurdışı tüm havayollarının biletlerini online satın alabilirsiniz. Esenyurt bulunan uçak bileti satış ofisimizden bütün işlemleri bir telefonla yapabilirsiniz. Esenyurtta ofisimiz bütün havayollarında yetkili uçak satış ofisimizdir.

Kağıt bilet kullanımını ortadan kaldıran biletleme sistemidir. Tüm bilet bilgileri elektronik olarak sistemde saklanır ve satış anında size tüm bilgileri içeren bir “seyahat belgesi” verilir. Rezervasyon ve ödeme, kağıt bilette olduğu gibidir. Size verilen “seyahat belgesi” yanınızda olsun ya da olmasın, check-in kontuarında sadece resimli bir kimlikle (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport, evlilik cüzdanı) check-in yaptırabilirsiniz.

Rezervasyon yaptığınız tarih ve saate göre sistem tarafından otomatik olarak belirlenmektedir.

Uçuşunuzda değişiklik olursa bu durumdan telefon, sms ve e-posta yoluyla haberdar edilirsiniz. Uçuş değişikliği sebebiyle gerekmesi halinde alternatifler sunulur.

Resimli bir kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport veya evlilik cüzdanı) ibraz edilmesi gerekmektedir.